Joga i jej zalety są znane od wieków.
Płynące z niej korzyści wykraczają daleko poza poprawę elastyczności i równowagi ciała. Ma ona niesamowity wpływ na nasze zdrowe ciało i umysł.
Jedynie 40 minut jogi rano może sprawić, że będziesz czuł się, szczęśliwszy.
Będziesz zaskoczony, gdy dowiesz się, że joga ma ogromny wpływ na ogólny stan zdrowia jamy ustnej.
Odciąża szczęki, wytwarza substancję, która przeciwdziała stanom zapalnym i utrzymuje zdrowe dziąsła.
Utrzymuje kontrolę nad ciałem i umysłem, dzięki czemu zmniejsza stres i zgrzytanie zębami lub zaciskanie, co określa się bruksizmem.
Pomoce w żuciu żywności
Joga sprzyja lepszej produkcji śliny, a ślina pomaga w rozkładzie cząstek pokarmu, ułatwiając połykanie. Więcej śliny to mniejsze ryzyko rozwoju bakterii w jamie ustnej.
Suchość w jamie ustnej lub kserostomia mogą prowadzić do wystąpienia płytki nazębnej, chorób dziąseł i próchnicy, a także nieświeżego oddechu lub halitozy.
W dzisiejszych czasach stres stał się główną częścią naszego życia.
Zgrzytanie zębami jest jednym z najważniejszych objawów stresu, który prowadzi do ścierania się szkliwa, pęknięć zębów, recesji dziąseł, bólu mięśni szczęki i wielu innych problemów z jamą ustną. Joga to sprawdzony sposób na stres, ponieważ pomaga rozluźnić ciało i mięśnie oraz zmniejszyć stres.
Poprawia postawę
Joga poprawia naszą postawę, a słaba postawa ma zły wpływ na całe ciało, prowadząc do obciążenia szyi, kręgosłupa i obojczyka, a następnie wpływa na ustawienie kształtu i położenia naszych szczęk. W wyniku czego zmiany zgryzu prowadzą do problemów skroniowo-żuchwowych. Tak więc ćwiczenie jogi trzy razy w tygodniu utrzymuje całe ciało i posta#Warszawa nej linii.