To ciągle zdobywająca popularność alternatywa dla klasycznych, stałych aparatów ortodontycznych, wykorzystująca przezroczyste alignery zamiast metalowych zamków i łuków. Są to aparaty wyjmowane, bardziej przyjazne dla pacjenta i mające większe walory estetyczne.

Nakładki są przezroczyste, niemal niewidoczne, a przez to  wyjątkowo estetyczne. Wykonane są z miękkiego materiału, bez żadnych elementów metalowych do mocowania czy skręcania, przez co są wygodne i nie powodują odczucia bólu czy gniecenia. Można je łatwo zdejmować do jedzenia i czyszczenia więc utrzymanie higieny jest niezmiernie łatwe. Są idealnie dopasowane do zębów, dlatego Pacjenci bez skrępowania mogą się śmiać i rozmawiać.

Po pobraniu precyzyjnego wycisku pracownia wykonuje zestaw 3 szyn (rynienek), które co 3 tygodnie pacjent zmienia. Leczenie przebiega całkowicie pod kontrolą lekarza, gdyż każdy etap po wykorzystaniu trzech nakładek, może być na bieżąco modyfikowany.

Technologia Align została wynaleziona przez Zia’e Chishti oraz  Kelsey’a Wirth’a w roku 1997 w trakcie studiów na Uniwersytecie Stanford. System Invisalign został wymyślony przez studentów. Po Facebooku oraz wielu jeszcze innych globalnych markach, Invisalign to kolejny symbol naszych czasów, wymyślony przez studentów.

Clear Aligner to innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego za pomocą przeźroczystych nakładek, które prostują zęby nie powodując niedogodności i dyskomfortu związanego z codziennym użytkowaniem. Nakładki wykonywane są metodą termoformowania w wyspecjalizowanych laboratoriach na terenie kraju, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i analizy cyfrowej. Dzięki temu leczenie jest precyzyjne, szczegółowo zaplanowane oraz porównywalne cenowo, a nawet tańsze niż inne metody leczenia stosowane w ortodoncji.

Przeźroczyste aparaty ortodontyczne

Umów wizytę online!

ortodoncja cyfrowa