Rozwijające się wady zgryzu można rozpoznać już w wieku 2-3 lat. Często należy podjąć wczesne kroki, aby zmniejszyć potrzebę poważnego leczenia ortodontycznego w późniejszym wieku.
Etap I – Wczesne leczenie: ten okres leczenia obejmuje dzieci w wieku od 2 do 6 lat. W tym czasie niepokoją nas słabo rozwinięte łuki zębowe, przedwczesna utrata zębów pierwotnych i szkodliwe nawyki, takie jak ssanie palca lub kciuka. Leczenie rozpoczęte na tym etapie rozwoju jest często bardzo skuteczne i wiele razy, choć nie zawsze, może wyeliminować potrzebę przyszłego leczenia ortodontycznego / ortopedycznego.
Etap II – uzębienie mieszane: okres ten obejmuje osoby w wieku od 6 do 12 lat, z erupcją zębów stałych siekaczy (przednich) i 6-letnich zębów trzonowych. Obawy związane z leczeniem dotyczą problemów ze szczęką i z wyrównywaniem zębów. Jest to doskonały etap do rozpoczęcia leczenia, ponieważ twarde i miękkie tkanki dziecka są zwykle bardzo wrażliwe na siły ortodontyczne.
Etap III – Uzębienie młodzieży: ten etap dotyczy zębów stałych i rozwoju relacji zgryzu końcowego. Chcesz zadać nam pytanie odnośnie leczenia ortodontycznego? Skontaktuj się z nami!