Dowiedz się więcej o 10 głównych mitach otaczających Invisalign
Mit 1: Nie można leczyć skomplikowanych przypadków za pomocą Invisalign.
ŹLE. Invisalign istnieje już od 20 lat i istnieją setki tysięcy skomplikowanych przypadków obejmujących ekstrakcję, brak zębów, zabiegi chirurgiczne, korekcje zgryzu i silne zatłoczenie, które z powodzeniem leczono za pomocą Invisalign.
Mit 2: Możesz leczyć każdą wadę za pomocą Invisalign.
ŹLE. Niektórych przypadków nadal nie można skutecznie leczyć za pomocą Invisalign. Przypadki z poważnie zużytymi lub krótkimi zębami, zbyt dużą ilością brakujących zębów, problemami wymagającymi skomplikowanej operacji szczęki i sytuacje gdzie uzębienie jest „zakopane” pod dziąsłami, nadal nie są odpowiednie do leczenia Invisalign.
Mit 3: Leczenie Invisalign jest krótsze niż terapia aparatem stałym.
ŹLE. Oba urządzenia pracują z mniej więcej taką samą prędkością – to biologia decyduje o tym, jak poruszają się zęby, a nie to, za pomocą którego urządzenia zdecydujemy się je przesuwać. Wszystko bowiem zależy od indywidualnego przypadku.
Mit 4: Leczenie Invisalign wymaga wykonania piaskowania zębów.
ŹLE. Piaskowanie zębów nie jest już wymagane.
Mit 5: Leczenie Invisalign oznacza, że nie trzeba usuwać zębów.
ŹLE. Jeśli twój problem wymaga ekstrakcji zębów, to niezależnie na jakie urządzenie się zdecydujesz- aparaty ortodontyczne lub Invisalign- nie zmieni to decyzji dotyczącej usunięcia. Invisalign jest rzadziej stosowany w leczeniu problemów wymagających ekstrakcji, ponieważ lekarze nie zawsze wiedzą, jak prawidłowo używać Invisalign. „Klamerki” są bezpieczniejszą opcją.
Mit 6: Dzieci nie mogą używać Invisalign.
ŹLE. Invisalign początkowo stosowano u dorosłych, ale nie ma powodu, dla którego nie można go stosować w leczeniu dzieci.
Mit 7: Invisalign nie będzie skuteczny w leczeniu dzieci.
ŹLE. Firma produkująca Invisalign, lecząca ponad 6 milionów pacjentów, stwierdziła, że dzieci mają takie same szans na wyrównanie zębów, jak dorośli.
Mit 8: Każdy lekarz może wykonać Invisalign.
ŹLE. Każdy lekarz może wykonać Invisalign. Jednak umiejętności prawidłowego i konsekwentnego korzystania z niego są wciąż rzadko spotykane. Invisalign bardzo różni się od tradycyjnych aparatów, nawet dla specjalistów przyzwyczajonych do leczenia ortodontycznego i wymaga posiadania sprecyzowanej wiedzy.
Mit 9: W przypadku Invisalign plan leczenia i projekt wyrównywania wykonuje firma Invisalign – lekarz po prostu pobiera wycisk zębów i wysyła dalej.
ŹLE. Lekarz ponosi wyłączną odpowiedzialność za plan leczenia i projekt Invisalign. Jeśli specjalista nie poświęci odpowiedniej ilości czasu i wysiłku na samodzielne zaplanowanie i zaprojektowanie leczenia, wyniki nie będą satysfakcjonujące dla pacjenta.
Mit 10: Wszystkie wkładki wyrównujące są takie same.
ŹLE. Lekarze, którzy nie używają Invisalign, twierdzą, że stosowane przez nich „sposoby wyrównujące” są tak samo dobre i działają podobnie. Jednak to nieprawda. Badania naukowe pokazują, że większość dostępnych „wyrównaczy” jest mniej skuteczna niż Invisalign, a większość z nich nawet nie przeszła badań. Czy kupiłbyś samochód od nieznanego producenta, który nigdy nie był odpowiednio testowany? Invisalign istnieje od 20 lat. Żaden inny producent nie może pochwalić się tak dużą ilością zakończonych z powodzeniem terapii.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat leczenia wkładkami Invisalign? Skontaktuj się z nami!