Categories: AktualnościUncategorisedWarto wiedzieć

Powiesz „WOW”, gdy to przeczytasz!

Invisible Aligners

Niewidzialne nakładki zostały wynalezione w 1925 roku przez przypadek prez Orrina Remensnydera. 20 lat później rozwinął ten pomysł dalej, używając przezroczystych alignerów jako sposobu na utrzymanie zębów na miejscu po zakończeniu leczenia aparatem ortodontycznym.

Stwierdził, że leczenie nie było w tamtym czasie praktyczne, ale w przyszłości nauka, która za nim stoi, może być dalej rozwijana.

W 1998 roku Zia Chishti wynalazł swoją linię przezroczystych nakładek Invisalign. Model był dostępny dla szerszego grona pacjentów. Bardziej skutecznym, stał się popularny wśród nastolatków i dorosłych, którzy musieli poddać się leczeniu ortodontycznemu.

Dziś niewidoczne alignery działają równie dobrze jak tradycyjne aparaty ortodontyczne. Ponadto nie są widoczne dla innych i można je łatwo usunąć, gdy chcesz zjeść. Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wybierają ten typ nakładek zamiast zamków ortodontycznych.

Przyspieszona ortodoncja

Ten rodzaj ortodoncji skupia się na skróceniu czasu potrzebnego do skorygowania ustawienia zębów w trakcie leczenia. Istnieje kilka badań, które twierdzą, że proces może skrócić oczekiwany czas leczenia o co najmniej trzy miesiące.

Jednak nigdy nie należy podejmować samodzielnych prób przyspieszonego leczenia. Niektórzy pacjenci próbują nosić dodatkowe gumki, myśląc, że dodatkowe ciśnienie przyspieszy ich leczenie. Może to drastycznie spowolnić plan leczenia, a nawet uszkodzić zęby – nie zalecamy próbowania czegoś takiego.

Przyspieszona ortodoncja to nowsza dziedzina. Nie ma wielu badań, które pokazują, jak szybsze leczenie wpłynie z czasem na zęby pacjenta. Mimo to możesz przyspieszyć leczenie na kilka zdrowych sposobów w domu:

Noś gumki prawidłowo i przez odpowiednią ilość czasu.

Pokrój jedzenie na mniejsze kawałki, aby mniej żuć.

Utrzymuj zęby i aparat ortodontyczny w czystości.

Zawsze uczęszczaj na regularnie zaplanowane spotkania.

Staraj się nie zaciskać szczęki i nie gryź lodu.

Jeśli zastosujesz się do tej rady podczas zabiegu, możesz mieć pewność, że proces przebiegnie bezproblemowo. Brak dbałości o aparat ortodontyczny może przedłużyć leczenie.

Noszenie aparatu ustalającego jest tak samo ważne, jak noszenie aparatu ortodontycznego.

Jeśli chcesz, aby sukces leczenia był trwały, musisz nosić także aparat retencyjny we właściwym czasie. 

Kiedy nie nosisz elementu ustalającego, Twoje zęby mogą powrócić do swoich pierwotnych pozycji. Pamiętaj, aby nosić go zgodnie z instrukcją!

Czy te kilka faktów ortodontycznych sprawiło, że powiedziałeś „wow!”? Mamy nadzieję, że dziś dowiedziałeś się czegoś nowego i interesującego.

Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące leczenia.

W Ortodoncji Fudalej zawsze staramy się, aby leczenie było dla Ciebie jak najbardziej komfortowe

admin

Recent Posts

Jakie witaminy trzeba jeść, żeby mieć zdrowe zęby?

Jakie witaminy trzeba jeść, żeby mieć zdrowe zęby? WAPŃ Wapń jest nie tylko dobry dla twoich kości, ale także dla…

2 lata ago

Jak choroby układu oddechowego wpływają na zdrowie zębów?

Leczenie niektórych zaburzeń płuc może wpływać na higienę jamy ustnej. W szczególności niektóre urządzenia medyczne i leki stosowane w leczeniu…

2 lata ago

Bezpieczne przysmaki na Święta!

A oto kilka przykładów przysmaków, które możesz sam wykonać i jeść nie martwiąc się o stan aparatu ortodontycznego. Choinkowe lizaki…

2 lata ago

Jakie są świąteczne smakołyki dla dzieci noszących aparat ortodontyczny?

Znowu ta piękna pora roku i nadchodzące święta, podczas których Twoje dzieci mogą się ekscytować zabawnymi dekoracjami, przerwą w szkole,…

2 lata ago

Słyszałeś o syndromie „długiej twarzy”?

Zespół długiej twarzy wpływa na Twoje codzienne czynności jak jedzenie, mówienie i oddychanie. Dostępne metody leczenia, które mogą poradzić sobie…

2 lata ago

Masz żółte zęby? Sprawdź od czego!

Podczas gdy celebryci mogą mieć perłowe białe zęby, uśmiechy większości ludzi są odrobinę ciemniejsze.  Wielu z nas zapewne niejednokrotnie spojrzało…

2 lata ago