Categories: AktualnościWarto wiedzieć

Jak zachować świeży oddech?

Wszyscy obawiamy się, że mamy nieświeży oddech. Jednakże tego typu przypadłość, może się przydarzyć każdemu.

Nieświeży oddech może być oznaką chorób przyzębia, próchnicy zębów lub złej ogólnej higieny jamy ustnej.
W większości przypadków problem polega na tym, że sami nie jesteśmy w stanie wyczuć własnego zapachu i obiektywnie go ocenić. Członkowie rodziny, bliscy przyjaciele i koledzy mogą czuć się nieswojo, zwracając Ci uwagę.

Ortodoncja Fudalej pragnie przedstawić kilka sposobów, jak sprawdzić stan naszego oddechu:
Wypróbuj „test bawełny”. Przetrzyj górną powierzchnię języka kawałkiem bawełnianej gazy i powąchaj ją. Jeśli na materiale jest nieprzyjemny zapach i żółtawa plama, prawdopodobne jest, że masz podwyższony poziom produkcji siarczków, a co za tym idzie- nieświeży oddech.

Stań przed lustrem i wysuń język tak daleko, jak to możliwe. Jeśli sam koniec języka jest białawy, może to oznaczać, że Twój oddech pozostawia „wiele do życzenia”.


Jednak najlepszym sposobem na prawdziwą identyfikację źródła przewlekłego nieświeżego oddechu, jest wizyta u dentysty w celu profesjonalnej diagnozy. Stomatolog może sprawdzić, czy występuje choroba dziąseł, która może być sprawczynią całego zamieszania. Większość ludzi może zmniejszyć lub wyeliminować nieświeży oddech, przestrzegając podstawowych zasad higieny jamy ustnej. Odwiedzaj dentystę co najmniej dwa razy w roku. Warto jednak pamiętać, że większość pracy musi być wykonana w domu.

Ortodoncja Fudale zaleca jak zachować świeży oddech:
Szczotkuj zęby oraz język dwa razy dziennie pod kątem 45 stopni. Używaj regularnie nici dentystycznych przynajmniej raz dziennie. Rozważ unikanie lub ograniczanie spożycia produktów typu cebula, ryby, czosnek.


Skontaktuj się z nami w celu zasięgnięcia opinii bądź porady!

admin

Share
Published by
admin
Tags: leczenie ortodontyczneortodonaortodoncjauśmiech

Recent Posts

Jakie witaminy trzeba jeść, żeby mieć zdrowe zęby?

Jakie witaminy trzeba jeść, żeby mieć zdrowe zęby? WAPŃ Wapń jest nie tylko dobry dla twoich kości, ale także dla…

2 lata ago

Jak choroby układu oddechowego wpływają na zdrowie zębów?

Leczenie niektórych zaburzeń płuc może wpływać na higienę jamy ustnej. W szczególności niektóre urządzenia medyczne i leki stosowane w leczeniu…

2 lata ago

Bezpieczne przysmaki na Święta!

A oto kilka przykładów przysmaków, które możesz sam wykonać i jeść nie martwiąc się o stan aparatu ortodontycznego. Choinkowe lizaki…

2 lata ago

Jakie są świąteczne smakołyki dla dzieci noszących aparat ortodontyczny?

Znowu ta piękna pora roku i nadchodzące święta, podczas których Twoje dzieci mogą się ekscytować zabawnymi dekoracjami, przerwą w szkole,…

2 lata ago

Słyszałeś o syndromie „długiej twarzy”?

Zespół długiej twarzy wpływa na Twoje codzienne czynności jak jedzenie, mówienie i oddychanie. Dostępne metody leczenia, które mogą poradzić sobie…

2 lata ago

Masz żółte zęby? Sprawdź od czego!

Podczas gdy celebryci mogą mieć perłowe białe zęby, uśmiechy większości ludzi są odrobinę ciemniejsze.  Wielu z nas zapewne niejednokrotnie spojrzało…

2 lata ago